Ohlasy
od studentů Dr Joea

Dr Joe je vědec!

Úspěšnost své práce měří podle výsledků, kterých dosahuje… prostřednictvím pozitivních změn, které tyto jedinečné metody přinášejí do života jeho studentů!

Na této stránce najdeš sbírku neuvěřitelných skutečných příběhů! K těmto transformacím dochází u lidí, kteří pravidelně „praktikují“, to znamená, že pravidelně meditují a aplikují učení Dr Joea ve svém životě.

Monika je na cestě osobního rozvoje už 15 let, ale teprve ve chvíli, kdy před 7 lety objevila práci Dr Joea Dispenzy, dokázala vystoupit z klece omezujících myšlenek a negativních přesvědčení o sobě samé, které pocházely z její rodiny. Díky Dr Dispenzovi naplno rozvinula svůj potenciál a stala se tvůrkyní svého života. Dispenzovy metody využívá také se svými klienty jako transformační koučka.

Nádherné představení Christine z pokročilého workshopu v německém Bonnu v červenci 2017. Poté, co jí byla v mladém věku diagnostikována artróza a lékaři jí řekli, že skončí na invalidním vozíku, rozhodla se Christine svůj příběh přepsat. Užívat si!

V roce 2017, po letech zhoršování neurologických příznaků, pravděpodobně způsobených neléčeným poškozením páteře, byla Nancy diagnostikována cervikální stenóza (zúžení páteřního kanálu v oblasti krční páteře). Podstoupila laminektomii (chirurgické odstranění zadní části obratle, za účelem získání přístupu do páteřního kanálu k míše) na C3, C4, C5, C6 a C7, ale zákrok vedl k tomu, že se Nancy po operaci probudila jako kvadruplegik, (úplné nebo částečné ochrnutí všech čtyřech končetin a trupu). Dcera Nancy a její dvouměsíční vnuk jí pomohli učinit rozhodnutí „s pevným úmyslem“ dále žít, léčit se a naučit se znovu chodit.

Znovu a znovu poslouchala audio knihy Dr Joea a jeho videa na YouTube, sledovala online workshop Progressive a denně meditovala. Až se sama zúčastnila své první živé události v Portlandu. Šla bez pomoci – plně pohyblivá a radostná.

Loredana se narodila hluchá na jedno ucho. Lékaři jí sdělili, že její sluchový nerv byl poškozen, ještě když byla v děloze matky, a že není šance, aby někdy slyšela.

Po přečtení jedné z knih Dr Joea se přesvědčila, že lze i tento stav zvrátit, a vypráví příběh o tom, jak se jí sluch navrátil.

Salah přijel na pobyt na Maltě s velmi malým očekáváním. Díky pobytu se ale vyléčil jeho stav, přetrvávající 26 let, charakterizovaný bolestmi nohou, bušením srdce, vysokým krevním tlakem, zmatením a vysilujícím strachem z těchto příznaků.

Před 15 lety byla Victorii diagnostikována Crohnova choroba, která způsobuje závažné problémy s trávením a vylučováním. V té době jí lékař předepsal kolostomickou tašku … a zároveň byl v té době uveden film „What the Bleep Do We Know“ – „Co my jen víme“ (americký film z roku 2004 s přehodnocením dosud známého vnímání světa, prezentace souvislosti mezi kvantovou fyzikou a vědomím). Victoria najednou pocítila naději, že by se mohla uzdravit. Úplně změnila svůj životní styl a uzdravila tím, že se zbavila v životě všeho, co by mohlo vyvolat návrat příznaků.

Chtěla pokročit v životě dál, vdala se a měla s partnerem dítě. Když její dceři bylo deset měsíců, vyskytly se problémy související s ohrožením života, Victoria musela být hospitalizována. Přežila to a pak začala znovu … a znovu. Tentokrát se ponořila do knih a meditací Dr Joea.

Natalia popisuje, jak jí meditace pomáhá učit se poznávat sebe, milovat sama sebe a najít novou úroveň vděčnosti za strastiplné dětství.

Liska vypráví příběh o tom, jak se uzdravila z rakoviny prsu.

Matthias natočil s velkou pečlivostí a soustředěním svůj Mind Movie (Film v mysli), týden před účastí na svém prvním pobytu pro pokročilé. Byl nadšen, jakmile zjistil, že scény z jeho filmu se pak podobně odehrály během tohoto pobytu.

Dva úžasné příběhy jedné pozoruhodné bytosti, jak se z nemožného stalo… možné!

Poté, co Robert procvičoval na jednom z pokročilých workshopů v Cancúnu meditace ke zhmotnění předmětů, dokázal manifestovat peníze na svém bankovním účtu.

Jessica bojovala s depresí, ale situace se stala opravdu kritickou v momentě, kdy její otec i bratr spáchali sebevraždu, oba ve stejném roce. Sama také uvažovala o tom vzít si život, ale místo toho vyzkoušela antidepresiva a poradnu pro PTSD (posttraumatická stresová porucha). Přítel jí řekl o Dr Joeovi a ona okamžitě absolvovala intenzivní online workshopy Progressive, až se sama zúčastnila pokročilého pobytu v Berlíně. Zamilovala si meditaci – a život – a nyní zakládá neziskovou organizaci na počest svého bratra Justina s názvem Just In Time to Save a Life (Záchrana života – právě včas).

Cherie se v průběhu let zhoršoval sluch… dokud nezačala studovat práci Dr Joea a meditovat.

Christine byla pozvána na pódium během pobytu na Maltě, aby vyprávěla svůj příběh: Christine si nepamatuje, že by se od svých 6 let cítila zdravá. Před pěti lety se nakazila virem zvaným chronický pásový opar, a proto byla velmi choulostivá na své prostředí. Kvůli bolestem a této citlivosti byla pro ni účast na akci Dr Joea obzvláště náročná… ale překonala své příznaky a šla na „all-in“ (It’s all in your believe system – Vše je ve tvém systému víry), přišla najít úlevu a novou naději na lepší život.

V roce 2017 byla Dawn diagnostikována rakovina tlustého střeva, která metastázovala do jater. Podstoupila operaci k odstranění nádoru a také zákrok na vývod orgánu. Dawn pak dostala 6 opakovaných řad chemoterapie a šla znovu na operaci, kde jí byla odstraněna část jater. Následovaly další chemoterapie a o rok později se zdálo, že je v remisi. Avšak počet jejích nádorových markerů – známek – rakoviny se začal zase zvyšovat, proto Dawn podstoupila vyšetření MRI, které odhalilo rakovinné léze na játrech a na pobřišnici. Nato se rozhodla vyzkoušet meditaci a vydat se na léčebnou cestu propojení denní meditace s minimálními dávkami chemoterapie. Díky meditacím a učení Dr Joea v sobě objevila ukryté myšlenky, které vedly k této nemoci.

Brian má extrémní svalovou slabost a také anamnézu dýchacích potíží. Meditace Dr Joea začal dělat asi před 15 měsíci a v důsledku toho začal pociťovat zlepšení své síly a mobility. Přihlásil se a obdržel stipendium Give to Give na účast na pokročilém pobytu na Mallorce. Tam Brian jen po jednom z meditačních sezení Coherence Healing (koherenčního léčení) znovu získal pohyblivost a sílu ve svých pažích.

Marilyn se většinu svého života potýkala s řadou vážných zdravotních problémů: s deficitem imunity (nebo IgG – látky imunoglobulinu), depresí a alergiemi. Léky nepomáhaly a její stav se v průběhu let zhoršoval. Meditace jí také ze začátku nepomohla, ale s meditováním začala znovu  poté, co se seznámila s prací Dr Joea a přečetla si jeho knihu You Are the Placebo – Vy jste Placebo. V roce 2017 se zúčastnila Advanced Retreat a také akce Coherence Healing (koherenční léčení) – to už jako model se skvělými výsledky. Když se vrátila domů, čekalo na ni ještě spousta práce v oblasti jejího uzdravení, ale vytrvala… a nyní mění ona sama životy ostatních. POZNÁMKA: Marilyn zmiňuje, že byla zapojená do komunity Deer Healing – účastníci pobytu Dr Joea vytvořili za poslední dva roky mnoho léčebných skupin. Setkávají se online (a někdy i osobně), aby se podíleli na skupinovém uzdravování jednotlivců. Zdokonalují své dovednosti a v některých případech dosahují úžasných výsledků.

Nancy měla v noze trombózu, která se jí přesunula do plic, a musela být hospitalizována se záměrem rozpuštění krevní sraženiny. Když se lékaři dozvěděli, že v rodinné anamnéze jsou zaznamenány problémy s trombózou („Faktor 5“), sdělili jí, že musí po zbytek svého života brát léky na ředění krve. Začala pravidelně meditovat a účastnila se pobytů – v Cancúnu v Mexiku a v Torontu. Po těchto dvou pobytech si Nancy nechala znovu otestovat krev a lékaři nenašli žádnou nerovnováhu ve srážlivosti krve.

Poté, co se Jeff zúčastnil workshopu Progressive a používal techniky dýchání a meditace od Dr Joea, mohl úplně přestat užívat léky předepsané na nízký krevní tlak, nedostatek energie a depresi.

Po letech potýkání se s neustále se zhoršujícími problémy s autoimunitou si Kimberly konečně uvědomila, že její problémy mohou být následkem prosakování nekvalitních implantátů prsou. Nechala si je odstranit, ale stále měla silnou intoleranci jídla. Kimberly se dozvěděla o koherenci srdce a seznámila se s prací Dr Joea a vydala se na cestu – Stát se ztělesněním zdraví a pohody.

… a existují stovky a stovky dalších svědectví!